Jak wykonać profesjonalny manicure hybrydowy?

Na czym polega manicure hybrydowy? Kosmetyczki podczas wykonywania manicure wykorzystują specjalne lakiery, akcesoria, lampy do hybrydy oraz dedykowane hybrydom produkty. Stylizację paznokci  zawsze rozpoczyna się od przycięcia paznokci, wypiłowania ich oraz usunięcia skórek. Następnie wybranymi środkami płytka paznokcia musi zostać odpowiednio odtłuszczona i zmatowiona. Jeżeli mamy już pożądany kształt paznokcia przechodzimy do nałożenia pierwszej warstwy bazowej. Dalej, wybieramy kolor. Lakier do hybryd nakładany jest dwukrotnie. Na samym końcu paznokcie malowane są preparatem utwardzającym. Po nałożeniu tego preparatu, dłonie wkłada się pod lampę do hybryd w celu utrwalenia efektu. Czym charakteryzuje się manicure hybrydowy? Płytka paznokcia pomalowana lakierem hybrydowym, która zostaje dodatkowo utwardzona promieniami UV, jest twarda i odporna na zadrapania i uszkodzenia. Lakier nie kruszy się i nie odpryskuje. Paznokcie prezentują się elegancko. Manicure hybrydowy utrzymuje się na paznokciach nawet do trzech tygodni.

 

Jak hybryda wpływa na płytkę paznokcia?

 

Lakiery hybrydowe nie wpływają negatywnie na płytkę paznokcia. Bardzo ważne jest to, aby płytka paznokcia została prawidłowo przygotowana na przyjęcie lakiery hybrydowego. Dlatego nie należy zapominać o oczyszczeniu i odtłuszczeniu paznokci przed zabiegiem. Zwróćmy uwagę na to, jakiej jakości lakiery hybrydowe stosuje kosmetyczka lub my same. Nie kupujmy również najtańszych baz i topów, których zadaniem jest zabezpieczenie paznokci przed zniszczeniem. Pamiętajmy, że lakier hybrydowy podobnie jak tradycyjny lakier nie przepuszcza powietrza. Dlatego ważne jest, aby robić przerwy pomiędzy jednym manicure, a drugim. 

Czy lampy do hybrydy są szkodliwe?

 

Lampy do hybrydy emitują promieniowanie UV, które utwardza efekt uzyskanej stylizacji. Są bezpieczne dla płytki paznokcia pod warunkiem, że zostanie ona odpowiednio przygotowana. Poza tym ekspozycja na światło UV jest krótka i nie zagraża zdrowiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *